Strona główna > Wybór sprzętu biurowego > Czy recepcja i poczekalnia muszą być oddzielne?

Jaka jest różnica między recepcją a poczekalnią? Czy w ogóle jest jakaś różnica i czy muszą być od siebie oddzielone?

Recepcja i poczekalnia są często mylone jako to samo, ale w rzeczywistości są to subtelne różnice.

Recepcja to miejsce, w którym gość zgłasza się do recepcji, aby oznajmić swoje przybycie. Zazwyczaj dzieje się tak dlatego, że są umówieni na spotkanie, chcą zadać pytanie lub rozwiązać jakiś problem. Recepcjonista prawdopodobnie poprosi ich, aby poszli i usiedli na krzesłach w recepcji i poczekali, aż nadejdzie umówiony czas lub aż będą mogli skontaktować się z odpowiednią osobą, która przyjdzie i pomoże gościowi.

Poczekalnia to dosłownie to, co jest napisane na pudełku - miejsce, w którym ludzie siedzą i czekają. Często nie ma recepcji w dedykowanej poczekalni, a jedynie miejsca do siedzenia, być może telewizor, napoje itp. Kiedy ktoś czeka w tej przestrzeni, ktoś zazwyczaj przyjdzie po nich, gdy nadejdzie ich czas, aby być widzianym, lub ich nazwa zostanie wywołana przez automatyczny system i zostanie im powiedziane, do którego pokoju mają się udać.

Tak więc, jeśli chodzi o projekt recepcji biurowej, czy trzeba zachować te dwie przestrzenie oddzielnie, czy nie?

To naprawdę zależy od tego, ile masz miejsca i jak bardzo oczekujesz, że twoja recepcja stanie się. Wiele firm łączy ich recepcję i ich poczekalnię razem jako jeden, i to jest całkowicie w porządku i akceptowalne. Inne firmy oddzielają te dwie rzeczy. Jeśli masz poufne usługi lub niektórzy goście mogą czuć się zdenerwowani lub wrażliwi, oddzielna poczekalnia jest często dobrym pomysłem.

Jeśli chodzi o projektowanie przestrzeni tego typu, należy skupić się na tym, jak wygląda ona dla odwiedzających i jakie wrażenie wywołuje. Czy jest to miejsce wygodne i przyjazne? Jeśli tak, to jesteś na wygranej pozycji. Musi również odzwierciedlać firmę i być zgodna z tożsamością marki. Tak długo, jak przestrzeń jest wygodnym miejscem do oczekiwania, a recepcjonista jest tak pomocny, jak to tylko możliwe, naprawdę nie musisz się martwić o prawa i złe strony łączenia tych dwóch obszarów lub utrzymywania ich oddzielnie.

Jest to osobisty wybór, ale trzeba rozważyć plusy i minusy ostrożnie, aby uzyskać decyzję w prawo do indywidualnego biznesu.