Strona główna > Wybór sprzętu biurowego > Najlepsze techniki zarządzania czasem dla pracowników domowych

Praca w domu oznacza, że musisz być super zorganizowany i zmotywowany, aby wykonać swoją pracę.

Zbyt łatwo można się rozproszyć przez prace, które trzeba wykonać w domu lub przez telewizję, która obiecuje łatwą rozrywkę w ciągu dnia. Jeśli jednak ulegniesz tym pokusom, szybko przekonasz się, że praca zaczyna się piętrzyć, a stres bierze górę.

Bez względu na to, czy pracujesz w swoim domowym biurze, czy przy dużym biurku w nowoczesnym biurze, ważne jest, aby uważnie zarządzać swoim czasem. Istnieją pewne techniki zarządzania czasem, które działają naprawdę dobrze dla pracowników domowych, więc sprawdźmy trzy z nich. Stosując się do nich, przekonasz się, że masz większą kontrolę nad swoim obciążeniem pracą i w rezultacie jesteś mniej zestresowany.

Zjedz żabę

Zanim wpadniesz w panikę, nie ma tu dosłownego jedzenia płazów, po prostu musisz zidentyfikować swoje najważniejsze zadanie dnia (swoją żabę) i wykonać je najpierw (zjeść ją). Robiąc to, uwalniasz się dalej i jesteś bardziej produktywny podczas reszty dnia i rozjaśniasz swój umysł zbyt. Ja jest daleko zbyt łatwy opóźniać na zadaniach które naprawdę potrzebujesz robić ale no chcesz robić, i najwięcej czas, te zadania są twój osobistymi żabami.

Sprawdź tę infografikę, która nakreśla tę metodę zarządzania czasem w nieco bardziej szczegółowy sposób.

Źródło - https://www.toodledo.com/info/frog-infographic.php

Technika Pomodoro

Technika Pomodoro to bardzo przydatna metoda, którą możesz wykorzystać, gdy zmagasz się z koncentracją i produktywnością ponieważ zachęca do robienia regularnych przerw. Możesz pomyśleć, że to zupełnie nieproduktywne, ale w rzeczywistości działa to na twoją korzyść; regularne przerwy pomagają dodać ci energii i odświeżyć twój mózg, co pomaga ci zrobić więcej.

Technika ta polega na tym, że pracujesz solidnie nad zadaniem przez 25 minut, a następnie masz 5-minutowa 5 minut przerwy, podczas której całkowicie odrywasz się od pracy. Następnie powtarzasz ten cykl, aż osiągniesz w sumie 4 Pomodoros (bloki robocze) i robisz dłuższą przerwę 15-20 minut. Powtarzasz ten cykl przez cały dzień.

Scheduling

Scheduling jest skutecznym narzędziem, które można wykorzystać w życiu codziennym, jak również w pracy. Dzieje się tak dlatego, że zamiast zapisywać rzeczy na kartce papieru, a następnie dodawać je do bardzo długiej listy rzeczy do zrobienia, znajdujesz czas w swoim harmonogramie, aby je wykonać.

Kiedy jakieś zadanie pojawia się na twojej drodze, lub kiedy przypominasz sobie o czymś, co musisz zrobić, spójrz na swój kalendarz i określ realistyczny czas na wykonanie tego zadania. Zablokuj odpowiednią ilość czasu, a potem, gdy już nadejdzie - zrób to! Jednak musisz być realistą przy planowaniu, w przeciwnym razie skończysz rozrzucając się zbyt cienko i przegapiając zadania.

Oczywiście, zapewnienie, że twoje biurko jest jasne i wygodne pomoże Ci stać się bardziej produktywnym. Unikaj przepełnionych tac i zamiast tego wdrażaj skuteczny system wypełniania, używając szafek na dokumenty w biurze domowym, aby wszystko było zorganizowane. Wydajne biurko oznacza wydajną osobę, więc zastanów się dobrze nad tym, jak je ustawisz i zapewnij sobie wygodę, wspierany, i że masz wystarczająco dużo miejsca na to, co musisz zrobić.

Skupiając się na lepszym zarządzaniu swoim czasem, poczujesz większą kontrolę i łatwiej będzie Ci uniknąć rozproszeń i pokus, które mogą Cię spotkać, gdy zdecydujesz się pracować w domu. Zakończenie pracy i zamknięcie laptopa lub komputera na dzień jest wspaniałe uczucie, a im bardziej jesteś w kontroli, tym bardziej powszechna stanie się ta sytuacja. Zarządzanie czasem pomoże Ci osiągnąć ten cel, a znajdując odpowiednią dla siebie technikę, przekonasz się, że Twoja lista rzeczy do zrobienia kurczy się z dnia na dzień!