Strona główna > Wybór sprzętu biurowego > Co zrobić, gdy brakuje Ci współpracowników podczas pracy w domu?

Praca w domu jest z pewnością korzystna dla wielu osób.

Kiedy wybierasz pracę zdalną z komfortu własnego domu, oszczędzasz pieniądze na dojazdach i jedzeniu na mieście, zmniejszasz swój ślad węglowy i robisz duży krok w kierunku lepszej równowagi między domem i pracą a życiem prywatnym.

Jednak nie wszystko w życiu jest po prostu pozytywne, a większość rzeczy ma kilka minusów. Jednym z największych problemów z wyborem pracy z domu jest ryzyko samotności i izolacji.

Jeśli spędziłeś wiele lat wcześniej pracując we współczesnym środowisku biurowym, prawdopodobnie pracowałeś w zespole ze swoimi współpracownikami. Mogłeś regularnie współpracować przy nowoczesnych stołach w salach konferencyjnych i prawdopodobnie przez większość czasu ktoś siedział obok Twojego biurka. Jednak gdy to zostanie odebrane, gdy nagle znajdujesz się w swoim domowym biurze i nie ma nikogo obok ciebie, jest zupełnie cicho i musisz się całkowicie zmotywować, może to być duży szok dla systemu.

Samotność w pracy domowej jest jednym z powodów, dla których ludzie decydują, że nie jest to najlepsza opcja elastycznej pracy dla nich, jednak dobrą wiadomością jest to, że możesz nauczyć się obchodzić to również. Robiąc to, można boczne minusy i chwycić upsides z łatwością!

Sprawdź ten film, który daje kilka przydatnych wskazówek, jak uniknąć samotności podczas pracy w domu.

Chodzi o to, aby być proaktywnym i podjąć wysiłek, aby pozostać w kontakcie. Robiąc to, możesz pozostać częścią zespołu, choć raczej w duchu niż osobiście. Być może nie będziesz musiał w ogóle przychodzić do biura, ale dobrze jest dzwonić co jakiś czas, a jeśli są spotkania zespołu, dlaczego nie poprosić o zaproszenie? W takim przypadku możesz wpaść, zobaczyć wszystkich i być na bieżąco z wydarzeniami wokół stołu zarządu.

Jeśli chodzi o sprawy społeczne, możesz założyć biurową grupę WhatsApp i pozostać w kontakcie cyfrowym. Możesz również umówić się na spotkanie poza pracą, może raz w miesiącu, na spotkanie biurowe. Pomaga to wzmocnić połączenia w zespole, ale także zapewnia, że pozostaniesz częścią rzeczy w przestrzeni biurowej i nie poczujesz się jak schowany w swoim biurze, całkowicie zapomniany.

Oczywiste jest, że będziesz musiał pozostawać w kontakcie z biurem regularnie w ciągu dnia pracy. Może to być telefon, rozmowa wideo lub po prostu aplikacja do przesyłania wiadomości. Będąc dostępnym w ten sposób, sprawisz, że Twoja przygoda z pracą w domu będzie przebiegać bezproblemowo. Elastyczna praca działa tylko wtedy, gdy obie strony (pracodawca i pracownik) pozostają w kontakcie i komunikują się skutecznie, w zależności od potrzeb.

Projektując wygodne, wysokiej jakości biuro domowe i zapewniając, że pozostaniesz częścią tego, co dzieje się w nowoczesnym biurze w pracy, przekonasz się, że masz najlepsze z obu światów.

Homeworking naprawdę może być fantastyczną odpowiedzią dla kogoś, kto chce zrównoważyć swoje życie domowe z pracą. Jeśli uda Ci się uniknąć potencjalnego odizolowania i ograniczyć rozpraszanie uwagi poprzez skupienie się na pracy i bycie tak zmotywowanym, jak to tylko możliwe, przekonasz się, że Twoja satysfakcja z pracy wzrośnie, ponieważ Twoja sytuacja zawodowa doskonale łączy się z życiem domowym.

Niektórzy ludzie są zmuszeni do pracy w domu przez sytuację, która jest poza ich kontrolą. W chwili pisania tego tekstu wiele osób znajduje się w takiej sytuacji, ze względu na epidemię koronawirusa. To może być nagły szok; w jednej chwili jesteś w biurze, a w drugiej jesteś w domu, próbując stworzyć prowizoryczne biuro przy kuchennym stole. Jednak bądź otwarty na całą sprawę, a może się okazać, że gdy będziesz w stanie wrócić do pracy, będziesz chciał pracować z domu w pełnym wymiarze godzin!