Strona główna > Wybór sprzętu biurowego > Porozmawiajmy - Czy można schudnąć pracując w biurze?

Charakter pracy biurowej polega na długotrwałym siedzeniu na krzesłach biurowych. Nie sprzyja to zdrowemu stylowi życia i może z czasem prowadzić do przybierania na wadze.

Nie chcesz o tym słyszeć!

Aby nadać temu pozytywny wydźwięk, zapoznaj się z poniższą interesującą infografiką przygotowaną przez Naked Juice.

Jak widać, nie jest niemożliwe, aby schudnąć pracując w biurze, a wszystko sprowadza się do zdrowych decyzji, które podejmujesz. Na przykład, wykonywanie ćwiczeń na krześle odchudzającym w ciągu dnia jest dużym plusem, wraz z dużą ilością rozciągania. Wstawanie i spacerowanie tak regularnie, jak to tylko możliwe, oraz dbanie o to, by w szufladach biurka znajdowały się pyszne, zdrowe przekąski, a nie czekoladowe batoniki i słodzone napoje energetyczne.

Pracodawcy powinni także pomyśleć o zaoferowaniu pracownikom korzyści związanych z dobrym samopoczuciem, np. ulgowych karnetów na siłownię, warsztatów na temat rzucania palenia i ogólnej świadomości zdrowotnej. Takie działania nie tylko podnoszą morale, ale także sprawiają, że pracownicy są zdrowsi.

Oczywiście kluczowe znaczenie ma zapewnienie pracownikom wygodnego i wygodnego miejsca do siedzenia w ciągu dnia. Sprawdź ofertę "meble biurowe blisko mnie", jeśli myślisz o noworocznym remoncie.

Czy masz jakieś inne sugestie dotyczące zachowania zdrowia i utraty wagi w środowisku biurowym? Daj nam znać na naszej stronie na Facebooku!