Strona główna > Wybór sprzętu biurowego > 5 mebli biurowych dla wysokiej jakości biura na otwartym planie

Biura na planie otwartym to z pewnością kontrowersyjny temat.

Po pierwsze, są one bardzo powszechne i z pewnością mają swoje zalety, ale mają również swoje minusy, które należy dokładnie rozważyć, jeśli chcesz stworzyć najbardziej produktywną przestrzeń dla swoich pracowników do spędzania dni roboczych.

Przebywanie dużej liczby osób w jednym biurze może powodować duży hałas i może oznaczać, że istnieje kilka różnych ocen ryzyka, które muszą być przeprowadzane regularnie. W ten sposób zmniejszasz szanse na wystąpienie jakichkolwiek wypadków i identyfikujesz problemy, zanim przerodzą się one w poważne problemy.

Sprawdź tę infografikę, która mówi więcej o wzroście liczby biur na planie otwartym i o tym, jak bardzo są one powszechne.

Źródło - https://www.valuewalk.com/2018/06/open-plan-offices/

Jak widać, są wzloty i upadki tego typu projektu, ale jeśli chcesz zdecydować się na duże biuro na otwartym planie, z pewnością będziesz mógł oczekiwać większej współpracy i wysiłków komunikacyjnych. Jednak sukces tego naprawdę sprowadza się do tego, czy znajdziesz odpowiednie rodzaje mebli biurowych i gdzie je umieścisz.

Jakie opcje należy więc wziąć pod uwagę przy tworzeniu udanego biura na planie otwartym?

  1. Kabiny biurowe - Kab ina daje pracownikom miejsce, do którego mogą uciec, jeśli chcą mieć szybkie pięć minut, aby się uspokoić. Może to być idealne rozwiązanie, jeśli biuro staje się szczególnie rozpraszające, a poziom stresu wzrasta. Kabiny mogą być również wykorzystywane, gdy dwóch pracowników potrzebuje omówić projekt w ciszy i spokoju, a nie chcą przeszkadzać wszystkim wokół.
  2. Ekranowe przegrody - Wspaniałą rzeczą w ekranowych przegrodach jest to, że mogą być używane do tworzenia oddzielnych przestrzeni w jednym dużym pomieszczeniu i zazwyczaj można je przenosić w miarę potrzeb. Możesz zdecydować się na duże dzielniki przestrzeni, które stoją wysoko lub możesz zdecydować się na mniejsze, a nawet ekrany biurowe, które siedzą na poszczególnych biurkach biurowych i dają pracownikom trochę prywatności.
  3. Meble Breakout - To dobry pomysł, aby mieć obszar breakout w otwartym biurze planu, jak to daje swoim pracownikom gdzieś iść, gdy potrzebują przerwy lub gdy chcą współpracować. Można je wykorzystać obok kabin lub włączyć jako część samego obszaru przerwy. Jest to naprawdę osobisty wybór i sprowadza się do tego, ile miejsca faktycznie masz.
  4. Ergonomiczne meble - Większość biur na planie otwartym ma tendencję do przechodzenia na drogę agile lub przynajmniej zawiera pewną ilość hot desking. W takim przypadku, ergonomiczne meble oznaczają, że pracownicy mogą dostosować swoje biurka do konkretnych potrzeb, bez konieczności siedzenia na krześle biurowym, które nie jest naprawdę nastawione na nich. Na przykład, ktoś może mieć problemy z kręgosłupem i jeśli może dostosować krzesło, będzie mu o wiele wygodniej niż gdyby był zmuszony siedzieć na takim, które nie ma odpowiedniej wysokości lub nie zapewnia wsparcia.
  5. Indywidualne opcje przechowywania - To dobry pomysł, aby mieć małe jednostki przechowywania biurowego n otwartym planie biura tak, że pracownicy mogą przechowywać daleko ich rzeczy osobistych bezpiecznie. Możesz spojrzeć w kierunku szafek w indywidualnym pokoju również, ale oznaczałoby to, że potrzebujesz dodatkowego miejsca na to. Małe jednostki mogą być umieszczone pod lub obok biurek i tworzą bezpieczniejsze i bardziej bezpieczne środowisko dla wszystkich.

To pięć świetnych pomysłów, które można wykorzystać w biurze na otwartym planie, aby zwiększyć jego komfort i produktywność. Poprzez usunięcie negatywnych aspektów biur na planie otwartym, można oczekiwać stworzenia przestrzeni, która jest towarzyska, wzmacnia ducha zespołu, zachęca do komunikacji i współpracy, a także takiej, która jest przyjemnym i wygodnym miejscem do pracy.