Strona główna > Wybór sprzętu biurowego > Dowiedz się, jak pracować w domu i być produktywnym już dziś!

 • Wstęp
 • Dlaczego praca w domu może być dobrym pomysłem dla Ciebie?
 • Jakie są główne minusy pracy w domu?
 • Czy praca w domu jest dobra dla biznesu?
 • 5 pytań, które należy sobie zadać przed podjęciem decyzji o pracy w domu
 • 3 sposoby na pokonanie rozproszenia w pracy w domu
 • 8 porad jak zwiększyć produktywność w pracy w domu
 • Pilnowanie równowagi między domem a pracą i życiem prywatnym
 • Projektowanie idealnego biura domowego
 • Podsumowanie

W obecnych czasach, elastyczna praca staje się coraz bardziej powszechna.

Chcemy więcej wyboru w naszym życiu, a to również rozciąga się na to jak i gdzie pracujemy. Ty możesz pracować od plaży jeżeli ty chcesz, kawiarnia, twój ogród, lub, powszechnie, od biura ty projektujesz wśród cztery ścian ty dzwonisz dom.

Być może czytasz to właśnie w czasie epidemii koronawirusa. W takim przypadku możliwe jest, że jesteś zmuszony pracować w domu, kiedy nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Możesz być dziwnie podekscytowany tym faktem, po prostu dlatego, że jest to coś nowego, lub możesz się martwić o to, jak poradzisz sobie bez swoich kolegów w zwykłym, współczesnym środowisku biurowym.

Nie martw się. Praca w domu może być niezwykle korzystna, a nawet przyjemna. Jednak, jak wszystko w życiu, musisz nauczyć się, jak to zrobić, aby wykorzystać te korzyści i uniknąć negatywnych aspektów, które mogą rozlać się na Twoją codzienną rutynę.

Praca w domu nie jest dla każdego, taka jest prawda. Musisz nauczyć się, jak być produktywnym, zarządzać i unikać rozproszenia uwagi, a także musisz być samodyscypliną; może to być bardzo kuszące, aby wykonać prace domowe lub siedzieć i oglądać telewizję w ciągu dnia, ale jeśli to zrobisz, nie dostaniesz swojej pracy! Dobra wiadomość jest taka, że rozumiejąc, jak skutecznie pracować w domu, ominiesz te problemy i nauczysz się doceniać ten nowy sposób pracy, niezależnie od tego, czy jest to tymczasowa umowa w trudnych czasach, czy jest to coś, co chcesz robić w dłuższej perspektywie. Kto wie, jeśli zostaniesz zmuszony do pracy w domu z powodu epidemii wirusa, może nauczysz się cieszyć tym tak bardzo, że kiedy to wszystko się skończy, zdecydujesz się kontynuować!

Ten przewodnik ma na celu dać Ci niski dół na to, co to jest jak pracować z domu w całej szczerości. Nie będziemy słodzić, mamy zamiar dać go do Ciebie prosto. Będziemy następnie powiedzieć, jak zmaksymalizować korzyści i zminimalizować minusy. Pokażemy Ci również, jak być ultra-produktywnym i zaprojektować przestrzeń do pracy w domu, która jest wygodna, wspierająca i znowu słowo na "P" - produktywna.

Zaczynajmy!

Dlaczego praca w domu może być dla Ciebie dobrym pomysłem?

Na razie założymy, że myślisz o pracy w domu jako opcji, a nie, że musisz dać tej metodzie pracy iść z powodu ograniczeń do podróży w obecnym czasie.

Niezliczona ilość osób każdego roku dokonuje przejścia z pracy w zwykłym biurze, siedząc na swoim krześle biurowym, do pracy w domu. Wiele osób decyduje się nawet na pracę w przestrzeniach co-workingowych lub wyjeżdża do odległych miejsc. To wszystko jest możliwe, pod warunkiem, że masz wysokiej jakości łącze internetowe i jesteś w stanie pozostać w kontakcie z biurem.

Według danych Office of National Statistics, liczba pracowników zdalnych w Wielkiej Brytanii wzrosła w ciągu ostatniej dekady o prawie ćwierć miliona. To ogromna liczba osób, które zdecydowały się zostawić swoje zwykłe biurko i wyjść poza cztery ściany biura.

Dlaczego więc tak się dzieje? Jakie są korzyści z elastycznej pracy w kontekście pozostania w domu, aby wykonać swoją pracę?

 • Ogranicza czas dojazdu do pracy, a tym samym zmniejsza emisję dwutlenku węgla.
 • Oszczędza pieniądze na paliwie, kosztach transportu publicznego i zakupie lunchu podczas pracy
 • Pomaga zachować lepszą równowagę między życiem domowym i zawodowym, zwłaszcza jeśli praca w regularnym biurze jest trudna ze względu na obowiązki domowe, np. młodą rodzinę
 • Daje większą elastyczność
 • Może zwiększyć wydajność pracy z powodu braku czynników rozpraszających.
 • Możesz dostosować swoje środowisko do swoich potrzeb
 • Możesz nosić do pracy co tylko chcesz!

Sprawdź tę infografikę, która zagłębia się nieco w temat.

Źródło - https://gethppy.com/employee-engagement/working-from-home-is-it-for-you

Oczywiście uzyskanie tych korzyści bardzo zależy od pokonania kilku potencjalnych pułapek, które mogą pojawić się na Twojej drodze, jeśli nie będziesz ostrożny. Będąc w pełni poinformowanym o nich, nie będziesz miał żadnych niemiłych niespodzianek i możesz mieć pewność, że nauczysz się, jak być produktywnym, gdy pracujesz w domu i że będziesz cieszyć się całym procesem po drodze.

Pamiętaj, spędzamy wiele godzin w pracy, czy to fizycznie siedzi przy biurku projektanta w ramach cegły i zaprawy biura lub gdzieś indziej całkowicie, siedzi z laptopem na kolanie. Z tego powodu musisz być szczęśliwy i wygodny ze swoim zestawem roboczym, niezależnie od tego, jak zdecydujesz się go dla siebie. Jeśli nie lubisz pracować w biurze, z jakiegokolwiek powodu, to wybór elastycznej opcji pracy może być świetną drogą.

Jakie są główne minusy pracy w domu?

To nie jest wszystko słońce i róże, gdy zdecydujesz się pracować w domu, to na pewno! Istnieje kilka potencjalnych minusów i mogą one być dość kłopotliwe, jeśli padniesz ich ofiarą. Będąc świadomym tego, co możesz napotkać, możesz wprowadzić kilka środków bezpieczeństwa, aby pokonać wyzwania i uniknąć konieczności ponownego przemyślenia planu pracy w domu.

Główne minusy to:

 • Ryzyko poczucia samotności lub izolacji
 • Niepokój wynikający z braku współpracy lub towarzystwa
 • Zwiększone rozproszenie uwagi z powodu niskiej samokontroli
 • Dyskomfort, jeśli nie stworzysz wygodnego domowego biura
 • Praca może zawładnąć Twoim życiem domowym, jeśli nie masz ustalonych godzin pracy, do których się stosujesz

Przeanalizujmy je po kolei i sprawdźmy, jak możesz je pokonać.

Ryzyko samotności lub izolacji

Jeśli jesteś przyzwyczajony do pracy z kolegami lub przebywania z ludźmi na co dzień, może się okazać, że samotność w domowym biurze będzie dla Ciebie na początku pewnym szokiem. To normalne i jest to coś, z czym nauczysz się radzić lub po prostu przyzwyczaisz się do tego, ale niektórzy ludzie uważają, że ciche otoczenie to zbyt wiele.

Jak już wspomnieliśmy, praca w domu nie jest dla każdego, ale jeśli zrozumiesz, że jest to możliwy problem z tym rodzajem pracy, możesz ocenić, czy będziesz w stanie sobie z nim poradzić, zanim wykonasz skok. Możesz również opracować sposoby radzenia sobie z izolacją. Na przykład, możesz prowadzić rozmowy wideo z biurem, aby być na bieżąco z rozwojem sytuacji i powinieneś pozostać w kontakcie z każdym w biurze przez WhatsApp lub e-mail. Rozumie się samo przez się, że powinieneś być kontaktowy w przypadku jakichkolwiek problemów również.

Upewnij się, aby wyjść i iść na spacer i otaczać się ludźmi, kiedy nie pracujesz lub kiedy wziąć swoje przerwy zbyt, ponieważ będzie to złamać swój dzień.

Niepokój wynikający z braku współpracy lub towarzystwa

Jest to podobne do punktu pierwszego. Jeśli jesteś przyzwyczajony do dużej ilości współpracy i burzy mózgów wokół nowoczesnych stołów w sali konferencyjnej, możesz nagle poczuć się trochę niespokojny, że jesteś tam dosłownie sam przez cały dzień. Ponownie, sprowadza się to do pozostania w kontakcie z każdym w biurze i jeśli masz spotkania zespołu, poproś o udział, dzwoniąc do biura w tych dniach. Możesz zrobić połączenia wideo, aby być częścią dogonienia, jeśli nie jest to możliwe.

Nieobecność w biurze nie oznacza, że nie możesz być zaangażowany we współpracę. Co powiesz na założenie aplikacji do zarządzania projektami i używanie jej do przekazywania informacji, Trello i Slack to dwie dobre opcje.

Zwiększone rozproszenie uwagi z powodu niskiej samokontroli

Tak, to może być bardzo trudne do boku te prośby o kawę przez dobrze nastawionych przyjaciół lub przynęty telewizji w ciągu dnia! Możesz chcieć się przespać i oczywiście nikt Cię nie powstrzyma, ale będzie to oznaczało, że późno zaczynasz pracę.

Podczas gdy praca w domu oznacza, że masz mniej rozproszeń w kategoriach typu, który zachęcałby w regularnym środowisku pracy, masz bardzo trudne rozproszenia do czynienia, i można argumentować, że są one bardziej kuszące!

Ważne jest, abyś ćwiczył samokontrolę i nauczył się skupiać na swojej pracy. Rób regularne przerwy i upewnij się, że masz czas rozpoczęcia i zakończenia pracy, którego przestrzegasz. Wyłącz telewizor i upewnij się, że twoi przyjaciele wiedzą, że pracujesz i nie jesteś dostępny na szybką pogawędkę przy kawie!

Zobacz ten film, który daje ci kilka pomysłów na to, jak ominąć ten problem.

Dyskomfort, jeśli nie ustawisz wygodnego domowego biura

Będziemy rozmawiać bardziej szczegółowo wkrótce o tym, jak stworzyć wygodne biuro w domu, i dać ci kilka pomysłów na biuro w domu może chcesz naśladować, ale nie mając wygodne miejsce do pracy jest z pewnością jednym z największych minusów. To jest super-kusić siedzieć w łóżku w twój piżamie i robić twój pracę, ale twój plecy iść być wrecked dosyć szybko i ty prawdopodobnie kończysz oglądać TV lub spadać sen zamiast pracować!

Jedyna odpowiedź tutaj jest patrzeć w domowych biurowych projektach pomysły i tworzyć twój swój pracy przestrzeń.

Twoja praca może przejąć twoje życie domowe, jeśli nie masz ustalonych godzin pracy, których przestrzegasz

Łatwo jest nie pracować i łatwo jest pracować za dużo. Dlatego musisz mieć ustalone godziny pracy i musisz się ich sztywno trzymać. Jeśli tego nie zrobisz, znajdziesz się w pracy, kiedy powinieneś cieszyć się czasem z rodziną lub po prostu chill out.

Pamiętaj, że czas wolny jest tak samo ważny jak czas pracy, o ile jest on spędzany wtedy, kiedy nie powinieneś pracować!

Czy praca w domu jest dobra dla biznesu?

Wiemy, dlaczego zdalna praca z domu jest dobra dla jednostki, ale co z firmami? Co jest w tym dla firmy, aby mieć pracowników przebywających w domu i nie podróżujących do biura na co dzień?

Ponownie, istnieją plusy i minusy, ale jeśli skupimy się na pozytywach, główne zyski to:

 • Zmniejszone koszty ogólne - Pracownicy nieobecni w biurze to mniejsza potrzeba ogrzewania i oświetlania biura w takim samym stopniu, brak konieczności zakupu tak dużej ilości mebli biurowych itp. Oczywiście, jest to bardziej prawdopodobne, aby być w przypadku, gdy biuro jest układ komórkowy, a nie otwarty plan, ale to nadal oszczędność kosztów do pewnego stopnia. Wszystko to będzie się kumulować w dłuższej perspektywie.
 • Zwiększona wydajność - Kiedy pracownicy są w stanie skupić się na tym, co muszą zrobić w swoim życiu domowym bardziej swobodnie, są w stanie być bardziej produktywne w pracy z powodu braku presji i zmartwień. Produktywność przekłada się na zyski.
 • Zwiększona retencja pracowników i przyciąganie nowych talentów - Oferowanie elastycznych opcji pracy jest znane z przyciągania nowych talentów, zwłaszcza millenialsów, którzy chcą pracować w bardziej elastyczny sposób. Jednak oferując swoim pracownikom szansę na pracę z domu, jeśli chcą lub muszą, pomagasz zatrzymać ich usługi, co jest kluczowe dla długoterminowego sukcesu.
 • Zwiększona jakość pracy - Kiedy pracownicy znajdują metodę pracy, z której są zadowoleni i która pomaga im pracować w bardziej skoncentrowany sposób, popełniają mniej błędów i poprawia się jakość ich pracy. Wpływa to korzystnie na efekt końcowy dla klienta, a tym samym na zwiększenie wydajności i udziału w rynku dla firmy.

Oczywiście, ważne jest, aby pracownicy pozostawali w kontakcie z biurem przez cały czas i aby mieli niezawodne połączenie z Internetem, aby ułatwić płynny przepływ pracy, ale są to łatwo rozwiązywane problemy w ogóle.

5 pytań, które należy sobie zadać przed podjęciem decyzji o pracy w domu

Ponownie załóżmy, że praca w domu jest wyborem, a nie czymś, co zostało wymuszone na tobie w wyniku epidemii koronawirusa, w zależności od tego, kiedy czytasz ten przewodnik. Tak więc, jeśli zastanawiasz się, czy praca w domu może być opcją dla Ciebie i czy faktycznie stwierdzisz, że pasuje do Twojej osobowości, o czym powinieneś pomyśleć?

Sprawdźmy kilka pytań, które powinieneś sobie zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji.

 1. Czy jestem w stanie odsunąć na bok czynniki rozpraszające, będąc skupionym na swojej pracy?
 2. Czy mam przestrzeń, aby ustawić wygodny projekt domowego biura?
 3. Jak będę się czuł, nie będąc w pobliżu moich kolegów z biura?
 4. Czy mam plan awaryjny na wypadek awarii połączenia internetowego? Może to być tak proste, jak ustawienie mobilnego hotspotu z telefonu.
 5. Jak bardzo jestem w stanie zachować samodyscyplinę w obliczu poważnych pokus?

Oczywiście, nigdy nie możesz być w 100% pewien, czy praca w domu będzie dla Ciebie najlepszym wyborem, dopóki nie spróbujesz, ale powinieneś się przygotować i naprawdę zadać sobie kilka starannych pytań, zanim wykonasz skok.

Ogólnie rzecz biorąc, praca w domu jest metodą, która odpowiada wielu osobom, ale wiele osób uważa też, że po prostu nie spełnia ich oczekiwań. Będąc szczerym wobec siebie, możesz upewnić się, że dokonujesz właściwego wyboru od samego początku.

3 Sposoby na pokonanie rozproszenia w pracy w domu

Rozproszenia uwagi są z pewnością ogromnym problemem podczas pracy w domu. Mogą to być prace domowe, które cię wzywają, telewizja w ciągu dnia, słoneczna pogoda na zewnątrz, która sprawia, że chcesz iść na spacer, dziwne prace majsterkowania, które masz ochotę skończyć, lub przyjaciel, który nalega na dzwonienie i wypełnianie cię najnowszymi plotkami.

Wszystkie te rzeczy mogą wydawać się o wiele bardziej przyjemne niż siedzenie przy biurku i wykonywanie pracy. Jeśli jednak tego nie zrobisz, szybko zostaniesz w tyle, a w rezultacie będziesz zestresowany i być może nawet będziesz miał kłopoty z pracodawcą.

Jak więc możesz uniknąć rozproszenia uwagi lub przynajmniej je zminimalizować?

 1. Rób regularneprzerwy - Jeśli będziesz miał regularne przerwy, będziesz mógł zrównoważyć swoją pracę chwilami z dala od biurka. Zmniejszy to przytłaczającą chęć zrobienia czegoś bardziej "przyjemnego" i w rezultacie będziesz znacznie bardziej produktywny.
 2. Wyłącz telefon i nie włączaj telewizora w tle - Posiadanie włączonego telefonu lub przynajmniej nie wyłączanie go oznacza, że będziesz słyszał brzęczenie każdego powiadomienia z mediów społecznościowych, które pojawi się na Twojej drodze. Możesz łatwo stać się rozproszony przez to, ale bez wątpienia, przynęta telewizora jest jeszcze bardziej przytłaczająca. Nie włączaj telewizora!
 3. Upewnij się, że twoi przyjaciele wiedzą, że pracujesz - Sam fakt, że jesteś w domu, może być wystarczający, aby niektórzy ludzie myśleli, że jesteś uczciwą grą dla czatów przy kawie. Może to być bardzo kuszące, aby siedzieć tam i rozmawiać z przyjacielem, ale tak naprawdę pracujesz. Przecież nie zadzwonią do Twojego biura i nie usiądą przed Twoim biurkiem, prawda? Tak więc, upewnij się, że twoi przyjaciele i rodzina wiedzą, że pracujesz, a jeśli chcą przyjść, upewnij się, że robią to w przerwie na lunch.

Im dłużej będziesz próbował pracować w domu, tym bardziej wpadniesz w swoją własną rutynę. Znajdziesz sposoby, które pomogą Ci pozostać na właściwym torze, ale stosując się do tych trzech wskazówek, będziesz w stanie zacząć przynajmniej na właściwym gruncie.

8 porad jak zwiększyć produktywność w pracy w domu

Produktywność jest kluczowa! Praca w domu może ją zarówno zwiększyć, jak i zmniejszyć, w zależności od tego, jak dobrze sprawisz, że całe przedsięwzięcie będzie dla Ciebie pracować. Oczywiście, chcesz utrzymać wysoką produktywność, więc jak możesz się upewnić, że jesteś po właściwej stronie linii i nauczyć się pracować z domu w najlepszy możliwy sposób?

Sprawdźmy kilka wskazówek dotyczących produktywności.

 1. Miej rutynę - Upewnij się, że wstajesz o tej samej porze, o której wstałbyś, gdybyś zmierzał do biura, ubierz się, umyj zęby, zrób włosy i zjedz śniadanie. Ta poranna rutyna wprowadzi Cię w nastrój do pracy i pomoże Ci oddzielić dom od pracy. Dzięki temu Twoja koncentracja będzie ostrzejsza, a w rezultacie będziesz bardziej produktywny.
 2. Ustalone godziny pracy - Jeśli masz możliwość elastycznego podejścia do godzin pracy, ustal czas, który Ci odpowiada i trzymaj się go. Jeśli musisz pracować w podstawowych godzinach, upewnij się, że trzymasz się ich i kończysz pracę o tej samej porze każdego dnia. Ponownie, to wszystko jest o mentalności i zapewni, że dostaniesz więcej zrobić w czasie, który masz.
 3. Regularne przerwy - To może być bardzo kuszące, aby usiąść tam i uzyskać jak najwięcej pracy, jak to możliwe, ale trzeba wstać z krzesła biurowego projektanta i mieć przerwę! Tak jak gdybyś pracował w biurze, musisz wstać, rozciągnąć się, dostać trochę ćwiczeń, chodzić, iść i dostać kawę i upewnić się, że masz regularne przerwy. Bez tego nie będziesz w stanie się skupić i będziesz popełniać więcej błędów.
 4. Zaczerpnijświeżego powietrza - Upewnij się, że Twoje domowe biuro jest dobrze wentylowane i miej otwarte okno przez cały czas, kiedy tylko jest to możliwe. Powinieneś również spróbować wyjść na zewnątrz w przerwie na lunch, jeśli pozwala na to pogoda, aby zwiększyć swoje skupienie i zapewnić sobie aktywny element pracy w ciągu dnia.
 5. Zorganizuj swoją pracę z przechowywaniem - Z pewnością potrzebujesz rozwiązań biurowych do przechowywania w swoim domowym biurze, w przeciwnym razie wszystko zleje się w jedno i nie będziesz w stanie szybko niczego znaleźć. Mając skuteczne systemy przechowywania na miejscu będziesz o wiele bardziej zorganizowany, a zatem bardziej produktywny.
 6. Upewnij się, że Twoje biuro jest wygodne - Jeśli wybierzesz zwykłe krzesło kuchenne i spróbujesz usiąść przy nim z laptopem, to dość szybko skończysz z bólem pleców. Pamiętaj, że pracujesz, a to oznacza, że potrzebujesz wygodnego zestawu, aby uniknąć bólów. Będziemy mówić o tym, co trzeba do wygodnego i wspierającego biura domowego wkrótce, ale to powinno być na liście produktywności, na pewno.
 7. Używajinnego komputera niż ten, którego używasz do celów osobistych - To może brzmieć jak mała wskazówka, ale jest to jedna, która jest bardzo skuteczna. Jeśli używasz swojego osobistego komputera do pracy, będziesz mylić wszystko, a może nawet stracić ważny dokument. Będziesz także o wiele bardziej kuszony, aby sprawdzić swoje osobiste konta w mediach społecznościowych i wszystko inne, gdy pracujesz. Miej oddzielną maszynę i będziesz w innej ramie umysłu od samego początku.
 8. Spróbuj zarządzania czasem, np. techniki Pomodoro - Znalezienie techniki zarządzania czasem, która działa dobrze dla Ciebie, jest kluczowe. Wiele osób uważa Technikę Pomodoro za dobrą, zwłaszcza że zachęca ona do regularnych przerw. Sprawdź poniższą infografikę, która dokładnie nakreśla, jak działa ta technika.

Źródło - https://medium.com/@inkleystudio/how-to-stop-procrastinating-with-this-one-simple-technique-infographic-3b820ca1318d

Pilnowanie równowagi między domem a pracą i życiem prywatnym

Jeden z głównych powodów dlaczego ludzie wybierają próbować i pracować od domu jest utrzymywać lepszy domu i pracy-life równowagę. Dodatkowa elastyczność, jaką daje ten rodzaj elastycznego układu pracy, oznacza, że możesz zwiększyć swoją ogólną satysfakcję z pracy, po prostu dlatego, że nie jesteś zestresowany rzeczami, które musisz zrobić w swoim życiu osobistym, a na które nie masz czasu. Jest to jeden z powodów, dla których wiele osób wybiera pracę w niepełnym wymiarze godzin z domu.

Jednak to, co musisz osiągnąć, to pewien stopień separacji.

Kiedy pracujesz w swoim domu i mieszkasz w nim również, bardzo łatwo jest, aby linie stały się niewyraźne. Możesz zacząć myśleć o pracy, kiedy powinieneś się zrelaksować, przez co możesz ulec pokusie zrobienia czegoś dodatkowego i wyprzedzenia siebie. Może to zabrzmieć tak, jakbyś był sumiennym pracownikiem, ale ważne jest, aby mieć również czas na przestoje.

Mieć jakość dom i praca-life równowagę znaczy że ty utrzymujesz wagę w oba terenach twój życie - dom i praca. Żadny jeden jest znacząco niż inny i to znaczy mieć umysł-set który no pozwoli jeden brać nad twój uwagą punkt dokąd ty ruszasz się więcej w kierunku pracy, lub więcej w kierunku twój domowego życia.

Więc, jak możesz być pewien, że utrzymujesz tę równowagę?

Tam jest żadny solidny sposób mierzyć to, ale ty potrzebujesz mieć miarowych check-ins z yourself zapewniać że twój praca uzupełnia wysoki jakość i że ty jesteś wciąż mieć czas cieszyć się i chill out przy domem. Jeżeli ty czujesz szczęśliwego i zadowolonego i ty uderzasz oba cele, ty możesz mówić że ty osiągałeś perfect równowagę. Jeżeli ty czujesz out of whack, e.g. jeden część twój życie brakuje i inny jest kwitnący, ty potrzebujesz readdress że równowaga i zapewniać wagi są poziomem.

Projektuje idealnego domowego biura

Wspomnieliśmy kilka razy o znaczeniu posiadania wysokiej jakości domowego biura, ale co dokładnie to wygląda? Jakie są główne pola, które musisz zaznaczyć?

Twoje domowe biuro musi być/być:

 • Oddzielone od części mieszkalnej - Jeśli to w ogóle możliwe, powinieneś umieścić swoje domowe biuro w zupełnie innym pomieszczeniu. Jeżeli ty masz zapasowego pokój then dedykujesz to twój biuru i upewniasz się że drzwi pozostają zamknięci gdy ty no pracujesz. To daje ci psychologiczną kwotę separacji, która okaże się kluczowa, gdy próbujesz osiągnąć tę równowagę, o której mówiliśmy w ostatniej sekcji. Jeśli jednak nie masz zbyt wiele miejsca na stworzenie osobnego domowego biura, czy jest jakiś obszar w Twoim domu, który możesz odnowić lub nieco zmienić? Co powiesz na ogród zimowy, strych lub nawet garaż? Jeśli nie, upewnij się, że umieścisz swoje domowe biuro w rogu pokoju, w którym nie spędzasz dużo czasu, np. w jadalni.
 • Wygodne i wspierające - Tylko dlatego, że nie jesteś w prawdziwym biurze, nie oznacza, że nie powinieneś kupić mebli biurowych, które pasują do rachunku. Ergonomiczne krzesło pomoże Ci zachować wygodę podczas godzin pracy, możesz też znaleźć krzesła, które nie wyglądają tak biurowo, ale nadal zapewniają Ci potrzebne wsparcie.
 • Udekorowane w inspirujący sposób - To, jak udekorujesz swoje domowe biuro jest osobistym wyborem, ale nie czuj, że musisz iść profesjonalną drogą. Tak długo, jak twoje biuro jest wygodne i inspirujące dla ciebie, jesteś wolny, aby stworzyć dowolny rodzaj przestrzeni, którą lubisz! To nie jest zwykłe środowisko biurowe, które musi być zaprojektowane w sposób, który pasuje do pewnych kryteriów i tworzy pozytywne pierwsze wrażenie. Możesz więc zaszaleć ze swoimi pomysłami i stworzyć przestrzeń, która naprawdę motywuje Cię jako osobę.
 • Wystarczająca ilość miejsca do przechowywania - To dobry pomysł, aby mieć dedykowane miejsce do przechowywania, ponieważ zapewni to, że pozostaniesz zorganizowany i pewne elementy nie zaginą! W zależności od tego, gdzie umieścisz swoje domowe biuro, możesz mieć ludzi chodzących do i wokół twojej przestrzeni, a jeśli masz poufne papiery, muszą one być przechowywane poza zasięgiem wzroku. Dla ten powodu, patrzymy w biurowych składowych jednostkach i innych składowych opcjach które mieszają w twój domowego środowiska.
 • Właściwe rodzaje mebli do biura domowego - Nadal będziesz potrzebował profesjonalnego biurka do biura domowego, takiego, które ma wystarczająco dużo miejsca na nim do pracy i pozwala być tak zorganizowanym, jak to tylko możliwe. Pamiętaj, aby zidentyfikować rzeczy, których potrzebujesz, a następnie rozejrzyj się za opcjami, które pasują do Twojego projektu, ale także pozwalają skupić się na produktywności podczas pracy w domu.

Są to główne cechy biura domowego, które pasuje do rachunku, ale każde pojedyncze biuro domowe będzie nieco inne. Tworzenie przestrzeni, która odpowiada Tobie jako indywidualnemu pracownikowi jest celem, ale komfort powinien być zawsze Twoim celem numer jeden.

Aby dać ci trochę inspiracji, sprawdź ten film, który nakreśla kilka pomysłów na projekt domowego biura.

Wniosek

Teraz ty powinieneś być brimming z podnieceniem o pomysł pracy od twój domu!

Powszechność pracy z domu w tych dniach mówi wiele, i czy zdecydujesz się pracować z domu cały czas lub część czasu, ta elastyczna opcja pracy z pewnością daje opcje i pozwala skupić się na domu i równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, pod warunkiem, że zrobisz wszystko, aby odeprzeć minusy.

Znajdziesz wiele ofert pracy zdalnej z domu, jeśli poszukasz, ale możesz też zapytać swojego pracodawcę, czy jest to opcja dla Ciebie. Każdy pracodawca jest zobowiązany do rozważenia prośby o elastyczną pracę, ale oczywiście nie musi się na nią zgodzić, jeśli nie ma to sensu biznesowego.

Jeśli nie masz innego wyjścia, jak tylko pracować w domu z powodu epidemii koronawirusa, miejmy nadzieję, że ten przewodnik rozwiał twoje obawy dotyczące pracy w inny sposób. Jeśli myślisz o pracy w domu, mamy nadzieję, że ten przewodnik dał Ci wszystkie informacje potrzebne do podjęcia świadomej decyzji.