Strona główna > Wybór sprzętu biurowego > Porozmawiajmy - czy biura na planie otwartym to zły pomysł?

Jeśli chodzi o projektowanie biur, istnieje wiele różnych dróg, którymi można podążać. To, którą wybierzesz, musi odzwierciedlać rodzaj pracy wykonywanej w danej przestrzeni. Jeśli źle ją urządzisz, produktywność z pewnością spadnie.

Zobacz film z Financial Times, w którym omówiono zalety i wady aranżacji biura na planie otwartym.

Czy zgadzasz się z tym stwierdzeniem? Wykazano, że źle zaprojektowane biura na planie otwartym powodują, że pracownicy częściej chorują, są mniej wydajni, zestresowani i, jak mówi autor, bezradni, ponieważ nie mają kontroli nad środowiskiem, w którym pracują. To nie jest dobre, prawda?

Z drugiej strony trzeba przyznać, że biura o otwartym planie świetnie nadają się do współpracy i pomagają promować etos pracy zespołowej w firmie. Dlatego, jak mówi osoba w filmie, być może chodzi raczej o to, aby biuro było zaprojektowane prawidłowo, a nie o to, aby zrzucać winę na cały typ projektu biura.

Różne rodzaje pracy, np. praca bliska, praca zespołowa, praca z liczbami i cyframi - wszystkie one wymagają specyficznych przestrzeni, aby zmaksymalizować wydajność pracy. Nie można postawić kogoś na środku przestrzeni przeznaczonej do współpracy i oczekiwać, że będzie w stanie liczyć liczby! Podobnie pracownicy nie mogą prowadzić burzy mózgów w cichej przestrzeni. Dlatego tak ważne jest wydzielenie stref i znalezienie odpowiednich zestawów mebli biurowych, które to wszystko uzupełnią.

Co sądzisz o biurach na planie otwartym? Czy jesteś ich fanem? Daj nam znać na naszej stronie na Facebooku.