Strona główna > Wybór sprzętu biurowego > Czy przestrzenie do pracy zespołowej rozpraszają?

Wzrost możliwości pracy zdalnej oznacza bezpośredni wzrost liczby przestrzeni co-workingowych pojawiających się w całym kraju, a nawet na świecie. Pracownicy zdalni mogą teraz korzystać z dużych przestrzeni biurowych wyposażonych we wszelkie udogodnienia i szybki Internet za bardzo niską cenę.

Korzystanie z przestrzeni co-workingowej ma bardzo niewiele minusów, jeśli na kilka dni wyjeżdżasz z normalnego biura, np. w podróż służbową, lub jeśli jesteś w pełni zdalnym pracownikiem. Otrzymujesz dostęp do wysokiej jakości stołów biurowych, Internetu Internet, na którym można polegać, kawa na wyciągnięcie ręki, wygodne krzesła biurowe i inne urządzenia techniczne, takie jak skanery, drukarki itp.

Kolejnym plusem jest możliwość nawiązania kontaktów z innymi pracownikami o podobnych poglądach. Jest to jeszcze bardziej korzystne, jeśli weźmie się pod uwagę ryzyko izolacji i samotności, które wiąże się z pracą zdalną. Już choćby z tego powodu przestrzenie co-workingowe są świetnym pomysłem!

Zapoznaj się z infografiką, która pokazuje, jak powszechne stało się korzystanie z przestrzeni co-workingowych i jakie typy pracowników regularnie z nich korzystają.

Źródło - https://www.officevibe.com/blog/11-incredible-coworking-statistics-infographic

Pomimo liczby osób, które korzystają z przestrzeni co-workingowych i korzyści, czy przestrzenie te mogą być naprawdę produktywne, po prostu ze względu na ilość czynników rozpraszających, które mogą pojawić się na Twojej drodze?

Centrum rozpraszania uwagi?

Przestrzenie do pracy zespołowej mogą być duże lub małe, ale z pewnością będą ruchliwe. Często zdarza się, że w najbardziej popularnych miejscach trzeba wcześniej zarezerwować miejsce, aby mieć pewność, że się nie przegapi. W niektórych najlepszych przestrzeniach co-workingowych na świecie rezerwacje odbywają się nawet z ponad tygodniowym wyprzedzeniem!

Liczba osób korzystających z z danej przestrzeni w danym momencie oznacza, że będzie tam panował pewien hałas, zwłaszcza jeśli ludzie są zajęci nawiązywaniem kontaktów. Większość pomieszczeń posiada sale konferencyjne, więc wiele osób współpracuje właśnie w nich, uwalniając główną przestrzeń do bardziej intensywnej pracy. Są to jednak miejsca o otwartym planie, więc zawsze będzie tam panował pewien hałas.

Plusem jest to, że ludzie, którzy korzystają z przestrzeni co-workingowych, są bardzo dojrzali i skupieni na swojej pracy, więc sami nie rozumieją, co rozprasza ich uwagę! W związku z tym nie będą robić sobie nic z tego, aby sprawiać Ci problemy, jeśli tylko będzie to możliwe.

Meble biurowe również nie będą Cię rozpraszać, ponieważ zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić Ci komfort pracy. Choć może nie ma tu najbardziej śpiewających i tańczących mebli, znajdziesz krzesła biurowe z siatki, a nawet ergonomiczne, które pozwolą Ci pracować bez bólu i cierpienia!

Czy w takiej przestrzeni możesz być w 100% produktywny? Szczerze mówiąc, prawdopodobnie nie, ale możesz wykonać swoją pracę i to w komfortowych warunkach, poznając jednocześnie innych ludzi, którzy mogą okazać się przyszłymi kontaktami biznesowymi. Nawet jeśli nie przyniosą Ci pracy, możesz poznać nowego, podobnie myślącego przyjaciela!

Jeśli pracujesz poza biurem przez krótki okres czasu, np. wyjeżdżasz w interesach, takie miejsca są idealne, aby zapewnić sobie niezawodny Internet na czas podróży. W większości hoteli jest internet, ale nie zawsze jest on najlepszej jakości! Miejsca pracy nie mogłyby się rozwijać bez najlepszego Internetu, więc możesz mieć pewność, że połączenie nie będzie powodem do frustracji.

Czy warto korzystać z przestrzeni coworkingowej?

Podstawowa odpowiedź brzmi: tak. Przestrzenie do pracy wspólnej nigdy nie będą tak wydajne jak zwykłe miejsce pracy, ale z pewnością stanowią świetną opcję. Internet, kawa, wygodne meble - czego więcej można chcieć?

Przekonasz się także, że w miejscu, które odwiedzasz, łatwiej jest odwrócić uwagę od innych rzeczy, np. plaż i zabytków, podczas pracy w takim biurze.